Stagiunea Muzicală Estivală – ediția a- XIV-a, 14 iunie – 15 septembrie 2019

Primăria Sectorului 3 îi invită pe bucureșteni la cea de-a XIV-a ediție a evenimentului cultural „Stagiunea Muzicală Estivală”, care debutează vineri, 14 iunie.
Parcul Alexandru Ioan Cuza va găzdui 42 de spectacolele ce vor avea loc în fiecare vineri, sâmbătă și duminică din perioada 14 iunie-15 septembrie.
Până pe 15 septembrie, bucureştenii sunt aşteptaţi aici în fiecare vineri, între orele 20.30-21.30, iar sâmbăta şi duminică de la ora 18.00 la ora 19.30, pentru a asculta muzică de calitate, din diferite genuri muzicale.


La fiecare sfârșit de săptămână, sunt programate următoarele concerte:
-Vineri, 14 iunie – Breeze;
-Sâmbătă, 15 iunie – Trupa Asha;
-Duminică, 16 iunie – Alexandra Fits&Cvartet:
-Vineri, 21 iunie, – Irina Sârbu &Band;
-Sâmbătă, 22 iunie – Lavinia Răducanu & Gabi Muzicaș;
-Duminică, 23 iunie – Fanfara Angely’s;
-Vineri, 28 iunie – Vali Boghean;
-Sâmbătă, 29 iunie – Florin Vasilică + grup;
-Duminică, 30 iunie – La Musica Orchestra;
-Vineri, 5 iulie – Viorica Pintilie&Cvintet;
-Sâmbătă, 6 iulie – Alesis;
-Duminică, 7 iulie – Karpaten;
-Vineri, 12 iulie – Matteo;
-Sâmbătă, 13 iulie – Trupa Bazzar;
-Duminică, 14 iulie – Classic Band 2000;
-Vineri, 19 iulie – Jazzappella;
-Sâmbătă, 20 iulie – Fun House the Cover band;
-Duminică, 21 iulie – La Musica Orchestra;
-Vineri, 26 iulie – Alina Manole Cvartet;
-Sâmbătă, 27 iulie – Silviu Biriș & Taraf;
-Duminică, 28 iulie – Strada Mare;
-Vineri, 2 august – Byron;
-Sâmbătă, 3 august – Fuego;
-Duminică, 4 august – Trupa Zoom;
-Vineri, 9 august – Grimus;
-Sâmbătă, 10 august – Lavinia Răducanu & Gabi Muzicaș;
-Duminică, 11 august – Fanfara Angely’s;
-Vineri, 16 august – Add Libitum Voices;
-Sâmbătă, 17 august – Alesis;
-Duminică, 18 august – Karpaten;
-Vineri, 23 august – GUZ;
-Sâmbătă, 24 august – Trupa Bazzar;
-Duminică, 25 august – Classic Band 2000;
-Vineri, 30 august – Alex Ștefănescu;
-Sâmbătă, 31 august – Trupa Asha;
-Duminică, 1 septembrie – Trupa Zero;
-Vineri, 6 septembrie – Sorin Zlat &Cvintet;
-Sâmbătă, 7 septembrie – Margareta Clipa;
-Duminică, 8 septembrie – Diana Matei &Taraful Marian Cleante;
-Vineri, 13 septembrie – Nightlosers;
-Sâmbătă, 14 septembrie – Fun House the Cover Band;
-Duminică, 15 septembrie – Adrian Naidin.
Accesul publicului la aceste concerte este liber.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *